Komentarze: ironka

  • placki z ziemniakow i patisonow cukini lub kabaczka 2015-07-24
    jajko wysiaduje właśnie szczęśliwa kura gdzieś bardzo daleko od wszystkich ludzi którzy chcieliby je jej ukraść;) placki ziemniaczano - cukiniowe są rewelacyjne, z patisonem nie próbowałam, trza pokombinować. tyle że lipiec to nie jest najlepszy czas, bo do placków o wiele lepsze są starsze ziemniaki, te młode są jeszcze zbyt wodniste - pewnie dlatego był kłopot z tymi poprzednimi.
  • fasolkowa pasta do kanapek 2015-01-09
    ale mam refleks ^^ komentarz niżej bardzo trafny. jak dla mnie, kanapki bez świeżego/ew. marynowanego warzywa w ogóle się 'nie liczą';), więc wychodzę z założenia że sama pasta do nich nie musi być 'kompletna' w smaku. dlatego dodam to co powinnam była napisać od razu, że najlepiej komponuje się z kiszonym ogórkiem;)
  • jajka sadzone na tostach 2014-08-19
    hłe hłe... kiedyś bardzo lubiłam robić takie tosty na śniadanie, tylko my to nazywaliśmy 'żaba w dziurze';p
  • pasztet z soczewicy i warzyw ze slonecznikiem 2014-05-09
    przyciśnięta przez okoliczności, popełniłam ten pasztet z soczewicy zielonej (nawet jej nie blendowałam, rozgniotłam tylko takim do ziemniaków) - eksperyment bardzo udany:) po przejrzeniu komentarzy postanowiłam zaparzyć płatki owsiane wrzątkiem przed dodaniem do reszty masy; myślę że między innymi dzięki temu konsystencja wyszła idealna.
  • pieczen orzechowa klops z soczewica grzybami i warzywami 2014-04-17
    bardzo fajny przepis, kusi mnie żeby przygotować na świąteczny obiad, tylko - czy to na pewno wyjdzie z surową soczewicą?
  • papryka cukinia baklazan-warzywa pieczone na blasze 2013-08-19
    a nie robicie tych cudów z soleniem i odstawianiem bakłażana? ja gdzieś wyczytałam że trzeba koniecznie i zawsze tak robię, ale w sumie chętnie odjęłabym sobie roboty;p tylko się boję że jednak będzie gorzki i zepsuje całość...
  • buraczane lodki w szuwarach-zupa krem ziemniaczany dla dzieciakow 2013-06-27
    no czad po prostu... aż by się chciało jakieś dziecko dorwać żeby mieć dla kogo takie cuda wyczarować;p
  • kotlety ze straczkowcow la gregorikos 2013-06-14
    ja na kotlety (wszelakie) mam taki patent, że dodaję więcej płatków (owsianych albo jęczmiennych, raczej te drobniejsze) zaparzonych wrzątkiem. formuję i obtaczam w bułce póki masa jest ciepła, a ze smażeniem czekam aż dobrze ostygną. dzięki temu tężeją i nic się nie rozpada, i obchodzi się bez jajka:)
  • zupa z soczewicy z kapusta kiszona 2013-05-02
    całkiem fajne. a z kapką sosu sojowego i koperkiem jeszcze fajniejsze;p
  • pasztet z soczewicy i warzyw ze slonecznikiem 2013-04-29
    przepis rewelacja. piekę ten pasztet regularnie od jakichś trzech lat i zawsze wychodzi przepyszny. rzadko kiedy tak dokładnie trzymam się przepisu ^^ (no, zamieniam tylko zwykle marchewki na kawałek cukinii, nie znoszę tej pierwszej;p). to trochę takie moje popisowe danie na spotkania z nie-wege - jeszcze się nie zdarzyło żeby komuś nie smakowało.
  • smalec z fasoli 2013-04-08
    WegaPaniDomu, i naprawdę uważasz że wróciłaś do jedzenia mięsa z powodu nazewnictwa? wybacz, ale ja nie widzę żadnego związku...
  • smalec z fasoli 2013-03-26
    może to nie jest najlepsze miejsce na takie tematy, ale... jeżeli coś nazywa się jak zwierzę albo jakaś jego część, to zdecydowanie nie chcę mieć tego na talerzu. ale już nazwy potraw, jak 'kotlet' albo nawet ten 'smalec', to myślę że dobrze jest 'odczarować' pokazując że wcale nie muszą oznaczać czegoś mięsnego. a pasta fajna, robię dość często podobną, ale zawsze dodawałam do niej czegoś pomidorowego - chyba nawet nie przyszło mi do głowy żeby spróbować bez;p trzeba to nadrobić.
  • zupa cukiniowo-pomidorowa z maslanka 2012-08-28
    bardzo fajny przepis. ugotowałam większą ilość, dość beztrosko traktując proporcje i dodając nieco czerwonej papryki, bo zielonej miałam mało. mi jednak bardziej smakowała zupa w wersji na ciepło, bez maślanki za to z pieprzem i koperkiem, ale mężczyzna stwierdził że oryginał to naprawdę porządny chłodnik, więc z czystym sercem polecam.
  • kluseczki z peczaku 2012-03-14
    świetny pomysł (na przemycenie kaszy ^^), nie wpadłabym na to:) tylko teraz, czy to wyjdzie bez jajka? wydaje mi się że przy tej ilości mąki ziemniaczanej nie powinno być problemu, ale w sumie nie robiłam nigdy klusek śląskich, więc trochę się boję eksperymentować...
  • fantastyczny gulasz z ziemniakow gulasz ziemniaczany 2012-03-05
    dziwne trochę że w przepisie nie ma soli;p ja jednak dodałam. nie udało mi się wyłapać momentu kiedy ziemniaki są gotowe, sprawdziłam - były dość twarde, a za chwilę już się zaczęły rozpadać;/ ale w smaku pycha, zrobiłam w wersji z czerwoną papryką i chilli. na pewno wrócę do tego przepisu:)
  • dynia curry 2011-11-17
    obłędnie pyszne. trochę się obawiałam podejścia do tego warzywa, bo w mojej rodzinie jadało się tylko pestki... ale już wiem, że u mnie będzie częstym gościem. wielkie dzięki za przepis.
  • kapusta z grzybami mocno aromatyczna-idealna do lazanek ale i sama doskonala bardzo 2011-10-09
    hmm... ja bym nie dolewała wody w trakcie gotowania, i nie odcedzała kapusty potem - niech się wygotuje, po co wylewać smak?
  • drozdzowe paszteciki z kiszona kapusta i grzybami 2011-10-07
    dobrym pomysłem jest nadzianie farszem takiego długiego prostokąta przez całą szerokość stolnicy, potem wystarczy tylko pokroić na odpowiednie kawałki - dużo szybciej niż zawijanie każdego z osobna. poza tym to jest dokładnie to czego szukałam, przepis na wegańskie ciasto do 'pasztecików' - dzięki, na pewno wypróbuję:)