7746 przepisów wegetariańskich
w tym 4933 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ

Shaera

Data ostatniego logowania: Apr 23, 2023
Napisz do użytkownika

Zdjęcia użytkownika [6]


Masło z orzeszków ziemnych

Mleko sojowe, tofu, okara i serwatka

Owsianka z jabłkiem i cynamonem

Najnowsze przepisy użytkownika [58]


Najnowsze komentarze użytkownika [49]

Kotlety sojowe "Barbarian" (wegańska)
Nie trzeba, ma być surowa.
Shaera Feb 21, 2011

Chlebek z Ardei (wegańska)
Vitaj, Viluir :)
Chcesz zastapić zsiadłe mleko sojowe, hmm... Po nim chlebek ma taki specyficzny smak. Mleko krowie chyba używasz, więc wydaje mi się, że zwykłe zsiadłe mleko, a nawet maślanka, czy jogurt też by się nadawały - tylko konsystencja ciasta musi być taka dosyć gęsta przy wlewaniu do foremki (chlebek po upieczeniu jest z gatunku 'ciężkich', nie przypomina za bardzo kupnego, nie każdemu będzie to pasowało. Ale jest smaczny, taki inny troszkę ^^).
Co do oliwy z oliwek - może być, jeśli nie masz z pestek winogron, ale do smażenia lepszy byłby zwykły rzepakowy olej :)
Shaera Oct 16, 2010

Mleko sojowe, tofu, okara i serwatka (wegańska)
Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że można ją wykorzystać, np. do zupy (barszcz, żurek, etc.), czy do wypieku chleba na serwatce. Poza tym, może jakiś napój ^^
Shaera Oct 8, 2010

Mleko sojowe (wegańska)
Irokezik91, czyli co, czyli, że zwykła soda oczyszczona zneutralizuje ten 'posmak' (a takowy faktycznie jest odczuwalny)? Interesujące, trzeba będzie wypróbować... Jeżeli chodzi o odcedzanie, to używam bandaża i też jest ok. (Btw, mój nick mniej więcej poprawnie odmieniłaś w nawiasie, czyli 'Shaerę' ^^)
Shaera Oct 2, 2010

Tofucznica - tofu a'la jajecznica z cebulą i pomidorem (wegańska)
Ja natomiast wzorowałam się na przepisie Arlety (http://puszka.pl/przepis/3621-_jajecznica_bez_jajek_z_tofu_lub_twarogu_z_pomidorem_i_gorczyca.html) ^^ Zaciekawiły mnie te płatki drożdżowe (nigdy nie miałam, a swoją drogą, można je dostać w jakimś sklepie 'wolnostojącym'?). Czarną gorczycę na przykład kupuję w zielarskim, a kumin w Auchan. Przy najbliższej okazji wypróbuję Twoją kombinację - pewnie będzie pyszne ^^
Shaera Aug 16, 2010

Ulubione przepisy użytkownika [1]

Strogonow wegański (wegańska) 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas