7746 przepisów wegetariańskich
w tym 4933 wegańskich
w tym 4933 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ | |
|
|
Najprościejsza pasta w świecie - ze strączkowców i mannyPasta ta doskonale nadaje się na wszelkiego typu wyprawy piesze i rowerowe (nie puszcza wody, więc chleb nie wymięka!). Pasta jest bardzo smaczna i pożywna, a jednocześnie dość lekkostrawna, co na wyprawach jest bardzo istotne (nie tracimy energii na trawienie).
Średnia ocena:
[5.0
/ 1 ocena]
| dodaj ocenę
| komentarze [13]
Rodzaj diety: wegańska
Składniki:0,5 szklanki żółtej fasolki mung (łuskanej) lub innych strączkowców (soczewica, urid dal, groch)
2-3 łyżki grysiku (kaszy manny) 2-3 łyżki oliwy lub oleju do smażenia sól inne przyprawy: - pasta bułgarska: czubrica, czosnek, cayenne - pasta indyjska: curry lub (i) garam masala - pasta indonezyjska: curry, trawa cytrynowa, tahini - pasta chińska: 5 smaków, olej sezamowy (lub sezam) - pasta meksykańska: chilli, czosnek, kolendra, kmin rzymski - pasta włoska: bazylia, pietruszka zielona, cebula, oregano - pasta grecka: czosnek, rozmaryn, oregano, mięta, tymianek - pasta węgierska: papryka słodka lub ostra, cebula liść laurowy, ziele angielskie - pasta polska: majeranek, cząber, liść laurowy, cebula Przygotowanie:Rozgotować fasolkę mung w niewielkiej ilości wody. Zamiast mungu można użyć soczewicy lub urid dalu, może być też zwykły groch... ale znacznie dłużej się gotuje.
Kaszę mannę podprażyć na oliwie na złotobrązowy kolor (na małym ogniu), połączyć oba składniki, posolić, doprawić według uznania. "Egzotyczność" smaku uzyskujemy dzięki przyprawom. Wskazówki i uwagi:Jeśli dodaliśmy za dużo manny, nie ma problemu - można do gotowej pasty dodać nieco gorącej wody lub oliwy w celu uzyskania smarowności.
Można stosować rozmaite dodatki, np. posiekane kiszone ogórki czy oliwki, świeżą paprykę, świeżą miętę, kapary itp.
Nadesłał(a) hannzi,
dnia: Mar 31, 2010
Źródło/autor przepisu: własny, dostepny na http://wegedzieciak.pl
Widzisz w przepisie jakieś błędy, niedociągnięcia?
zgłoś to administratorowi
Nowe komentarze:
jeśli chodzi o świeżą trawę cytrynową to ja zazwyczaj robię tak: kładę ją na desce do krojenia, przygniatam drugą deską i staję na niej. jak twardsza trawa to i poskaczę. taką, pięknie pękniętą gotuję razem z potrawą, w tym przypadku fasolą. jak jest ładnie popękana to cały aromat wchodzi w potrawę. po ugotowaniu wyrzucam
~Joa Apr 11, 2012
Ja bym proponowała posiekać ją w paseczki i dodać pod koniec (kilka min. przed końcem) gotowania fasolki mung. Dodanie jej do już ugotowanej fasolki chyba byłoby dziwne - nie wiem. Tak czy siak trawa cytrynowa powinna być świeża, zielona i giętka, a nie zasuszona (a czasem i taka jest sprzedawana jako świeża...).
patrycccja Jan 9, 2012 Podziel się wrażeniamiDodaj komentarz |
Podobne wg nazwy:Kotlety ze strączkowców à la Gregorikos (ovo-wege)Kotlety strączkowe (z 3 strączkowców) (wegańska) Mus z kaszy manny (bez ograniczeń) Korzenna zupa-krem ze strączkowców i mieszanych warzyw (wegańska) Ciasteczka karo z kaszy manny (wegańska) Romby - kluski z kaszy manny (wegańska) Budyń z kaszy manny i twarogu (bez ograniczeń) Budyń grysikowy (z kaszy manny) (bez ograniczeń) Sernik z tofu i manny (tofurnik) (wegańska) Trufle kokosowe z kaszy manny (wegańska) Ocenazamknij |
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas |
Jeśli trawa cytrynowa jest naprawdę świeża, to pokroić w cieniutkie plasterki lub półplasterki (jak dymkę), a jeśli jest twardawa taka jakby zdrewniała to zetrzeć na tarce metalowej. Ja tak robię. Ale pomysł z deseczkami superancki.
A pastę robię podobną, tylko manny nie dodaję. Po prostu ugotowane na miękko strączkowce (u mnie zwykle czerwona soczewica lub groch), trochę oliwy i przyprawy. Robię słoik 0,5 l i mam na kanapki na tydzień. A potem od nowa z innymi przyprawami.
~Marta Mar 18, 2013