7746 przepisów wegetariańskich
w tym 4933 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ

Przepisy dla dzieci

Wiek dziecka: mies. życia
(w nawiasie podany jest wiek dla dzieci karmionych sztucznie)
Rodzaj diety: Podpowiedź: z łaciny lacto oznacza mleko, ovo - jajko.

lakto-ovo-wegetarianizm - najszersza odmiana wegetarianizmu; wyklucza mięso (w tym ryby!), ale dopuszcza nabiał. lakto-wegetarianizm - wyklucza mięso i jajka, ale dopuszcza mleko. ovo-wegetarianizm - wyklucza mięso i mleko, ale dopuszcza jajka. weganizm - wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego: mięso, nabiał, miód, oraz, oczywiście, ich przetwory.


Rodzicom dzieci wegetariańskich polecamy też 2 inne serwisy:wegemaluch.pl to serwis dla rodziców szukających rzetelnych informacji, nie tylko żywieniowych. Serwis tworzony jest przy aktywnej opiece merytorycznej specjalistów - dietetyków, rehabilitantów, psychologów, pediatrów, logopedy. Wegemaluch.pl to również systematycznie uaktualniana baza placówek medycznych i oświatowych oferujących dietę wegetariańską, miejsc przyjaznych rodzinie, np. basenów, restauracji, kawiarni, fitnessów i sal zabaw.

Szczególnie polecamy dział "co w czym"" z którego dowiecie się nie tylko o zaletach poszczególnych produktów i co zawierają, ale też od jakiego wieku mozna je podawać dzieciom. Informacje oczywiście były konsultowane z dietetykiem :)

Inne materiały, które mogą was szczególnie zainteresować:W szczególności, na początek, warto zajrzeć do wątku Schemat żywienia niemowląt.
Polecamy :-)

 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas