7746 przepisów wegetariańskich
w tym 4933 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ

Kuna

Data ostatniego logowania: Mar 24, 2010
Brak możliwości kontaktu e-mailowego z użytkownikiem

Najnowsze przepisy użytkownika [55]


Najnowsze komentarze użytkownika [25]

Chleb - najprostszy przepis - bez wyrabiania! (wegańska)
Hyhy, blisko byłaś. Szklanka to 250ml, a nie 250g ;) Super, ze się udało - gratulacje :)
Kuna Jun 26, 2009

Chleb - najprostszy przepis - bez wyrabiania! (wegańska)
Joszka, ja tylko przed wstawieniem chleba nastawiam na 250. Później od razu przestawiam na 180-200, zależy jak mi się chce ;) Może te 10min. w 250st. to za dużo? Nie widzę, co jeszcze mogłoby pójść nie tak. Pro forma napiszę jeszcze, że piekę w piekarniku z termoobiegiem i zawsze używam zwykłych drożdży, jeszcze nigdy nie robiłam z suszonymi. Jeśli robisz tak samo, to spróbuj z tą temperaturą. Powodzenia :)
Kuna Jun 23, 2009

Banany w cieście kokosowym (wegańska)
Jeszcze może uzupełnię, że krem kokosowy można czasem otrzymać kupując... mleko kokosowe. Tak tak. Mleko kokosowe ma naturalną tendencję do rozwarstwiania, zwł. jeśli jest chłodno. Na górze puszki/kartonika zbiera się krem, na dole "woda". Kiedy pojemniczek stoi w sklepie, mleko kokosowe na pewno zdążyło się już rozwarstwić. Jeśli po otworzeniu nie jest wystarczająco rozdzielone, wystarczy je po otworzeniu wstawić do lodówki i poczekać aż się schłodzi. Wtedy bez problemu zdejmiemy krem.
Kuna Aug 14, 2007

Banany w cieście kokosowym (wegańska)
Diana, proszę... napisałam w jaki sposób można zastąpić krem kokosowy. poza tym można go dostać dokładnie w taki sam sposób jak mleko kokosowe - trzeba poszukać w sklepach. mleko, owszem, jest popularniejsze i łatwiejsze do dostania, ale krem też da się kupić. krem to nic innego, jak zagęszczone mleko.
Kuna Aug 14, 2007

Ajntopf / Eintopf - wielowarzywne danie jednogarnkowe (lakto-wege)
skoro ten przepis odbiega troszkę od oryginału, to może ktoś sie pokusi i zapuszkuje ;) przepis bardziej tradycyjny? a może sie okaże że przepisy jeszcze sie różnią w zależności od tego, czy to kuchnia śląska czy wielkopolska? to by było fajne :)
Kuna Aug 10, 2007


 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas