7735 przepisów wegetariańskich
w tym 4924 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ
<< powrót do przepisu

Napój diabolo - pomidorowo-ogórkowe orzeźwienie

- Komentarze do przepisu -

dodaj własny komentarz   

Na te upalne dni przepis brzmi obiecująco, dlatego też połączenie przecieru pomidorowego i wody z kiszonych ogórków zaraz uskutecznię i poMieszam Pomidori z wodą z ogórków z pobliskiego warzywniaka. Mniam :)
~mopsik Jul 7, 2014

Pora odpowiednia! Pomidory tanieją! Zblendowane pomidory + woda z ogórków kiszonych + ewentualnie czosnek, sól, pieprz + ew. woda przegotowana letnia = czysta rozkosz dla podniebienia. Nie ma chyba nic lepszego!
janeczka Aug 13, 2013


fajny napój, faktycznie stawia na nogi, szczególnie na kacu ;). sok pomidorowy lubię, ale z tą wodą z ogórków jest przepyszny.
majczi Jan 12, 2013

No to dodałam pieprz do listy składników. Ale sama go pominęłam - może wystarczył ten, który dodałam do kiszenia ogórków :)
patrycccja Nov 22, 2012

Natka, pieprz dodaję obowiązkowo, ale zapomniałam o nim wcześniej wspomnieć. Dziękuję!
Dana Nov 21, 2012

Zimowa wersja diabolo: różne warzywa rozdrabniam (kroję lub ścieram na tarce) i zalewam wodą z ogórków i niewielką ilością przegotowanej wody. Wśród warzyw obowiązkowo pomidory i czosnek! Znakomity dodatek do ziemniaków pieczonych lub nawet gotowanych. Pyszny i zdrowy obiadek lub kolacja.
Dana Nov 21, 2012

Mhm...pamiętam to danko jeszcze z czasów głębokiego PRL-u. Często mama mi coś takiego serwowała, jak się miało smaka na coś. "COŚ" chodziło po głowie ;) Wtedy schodziłyśmy do piwnicy po soki pomidorowe, ogórki i było pysznie. Zamiast wody ogórkowej kroje ogórki w kosteczkę, czasem nawet dołożę grzybków w occie. Oczywiście zawsze doprawiam pieprzem. Polecam!!
Natka Aug 22, 2012

No świetne!! Choć w pierwszej chwili też jakoś nie bardzo zareagowałam na pomysł takiego połączenia. Wystarczy jednak do sprawy podejść inaczej: wyobraźmy sobie, że mamy sok pomidorowy i jedynie doprawiamy go sokiem z ogórków kiszonych, który jest i słony i kwaskowy i aromatyczny. Ja na szklankę soku pomidorowego dałam coś pomiędzy 1/4 i 1/2 szkl. wody z domowych ogórków. Mi smakuje znakomicie - zresztą zawsze lubiłam wielowarzywne "kiszone" soczki :) Doskonale sprawdza się przy dzisiejszych upałach.
patrycccja Aug 20, 2012

Podziel się wrażeniami

Dodaj komentarz

Autor komentarza:*
Jeżeli jesteś już zarejestrowany/a:
Twój nick (login):
Twoje hasło:
Jeżeli nie masz konta:
Twój podpis:

Treść*:


 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas