7735 przepisów wegetariańskich
w tym 4924 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ
<< powrót do przepisu

Chlebek z Ardei

- Komentarze do przepisu -

dodaj własny komentarz   

Mleko zsiadłe można "wyprodukować" z różnych roślinnych mlek. Mi nieraz wychodzi niechcący, gdy nie zdążę zużyć, bo najczęściej jest to litrowy karton kupnego lub robione w domu, też w większej ilości, którą potem trzeba w miarę szybko przerobić. Teraz właśnie mam zsiadłe mleko orkiszowo- migdałowe, można też zrobić np. z orkiszowego, ryżowego czy owsianego.
MagdaM May 5, 2013

Dzięki! :) Zastosuję się do Twoich porad, zbiorę składniki i zrobię ten chlebek :) Dzięki raz jeszcze!
viluir Oct 17, 2010

Vitaj, Viluir :)
Chcesz zastapić zsiadłe mleko sojowe, hmm... Po nim chlebek ma taki specyficzny smak. Mleko krowie chyba używasz, więc wydaje mi się, że zwykłe zsiadłe mleko, a nawet maślanka, czy jogurt też by się nadawały - tylko konsystencja ciasta musi być taka dosyć gęsta przy wlewaniu do foremki (chlebek po upieczeniu jest z gatunku 'ciężkich', nie przypomina za bardzo kupnego, nie każdemu będzie to pasowało. Ale jest smaczny, taki inny troszkę ^^).
Co do oliwy z oliwek - może być, jeśli nie masz z pestek winogron, ale do smażenia lepszy byłby zwykły rzepakowy olej :)
Shaera Oct 16, 2010

Witam!
Bardzo bym chciała zrobić ten chlebek tylko mam pytanie: czym mogę zastąpić mleko sojowe ponieważ mam na soję silne uczulenie. A i czy może być zwykła oliwa z oliwek?
viluir Oct 15, 2010

Podziel się wrażeniami

Dodaj komentarz

Autor komentarza:*
Jeżeli jesteś już zarejestrowany/a:
Twój nick (login):
Twoje hasło:
Jeżeli nie masz konta:
Twój podpis:

Treść*:


 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas