7746 przepisów wegetariańskich
w tym 4933 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ
<< powrót do przepisu

Kasza jaglana - jak gotować

- Komentarze do przepisu -

dodaj własny komentarz   

A ja i tak uważam, że przepis patrycccji jest najlepszy - wszystko, co gotowałam wg jej wskazówek było pyszne :-)
funka funky Sep 1, 2018

Majczi, twoj przepis jest znakomity! Ja rowniez bede teraz juz tylko w ten sposob gotowac jaglana. W dodatku domyslam sie ze jako ze czas gotowania jest znacznie skrocony, to kasza zachowuje wiecej wlasnosci odzywczych.
~bassagnieszka Sep 6, 2014

A ja z kolei nie mam pojęcia czemu się tak dzieje, ale z tego przepisu wyszła mi gęsta (jakby rozgotowana) kasza jaglana, która się w dodatku przypaliła mimo że bardzo uważałam. A jak jaglankę gotuję byle jak (bez prażenia i zalewania wrzątkiem, ilość wody kompletnie na oko) to wychodzi mi idealna. :P
Avka Mar 10, 2014

zacytuję z wegedzieciaka informację, która odmieniła moje życie ;). sposób podany przez Rosę: "kasza na sypko, nauczyłam się od k.leee: szklankę jaglatora zalewam 1,5 szkl. wrzątku. gotuję pod przykryciem 3min. wyłączam gaz i kasza sama dochodzi." ("dochodzi" z 10-15 minut) od tej pory tylko tak robię jaglankę i jak dla mnie jest to JEDYNY przepis na naprawdę sypką kaszę. tylko nie ściągamy pokrywki, ani nie kombinujemy z czasem gotowania (raz stwierdziłam,że dla pewności pogotuję ją dłużej i sypka już nie była). polecam ;).
majczi Sep 18, 2013

Warto również dodać, że po ugotowaniu dobrze jest zdjąć garnek z gazu i odstawić na kilkanaście minut, nie zdejmując pokrywki. Wtedy nawet jeśli kasza się przyklei do dna lub minimalnie przypali, łatwo będzie ją odkleić i nie będzie potrzeby skrobania ;)
a_h_a Feb 10, 2013

Nie wiem co robię źle. Gotuję wg przepisu ale zawsze ryż, kasza jaglana mi się przypala
ciemnowszedzie Jan 3, 2013

gotuję w taki sposób kaszę od dawna, mniam. mam nadzieję, że pamiętacie o myciu kaszy (i ryżu) przed ugotowaniem :) ja płuczę ją w zimnej wodzie, którą odlewam i zmieniam, aż woda będzie zupełnie czysta.
przy okazji, mam pytanie, czy ktoś może próbował umycia na raz większej ilości kaszy, wysuszenia jej i przesypania z powrotem do pojemnika? to zaoszczędziłoby czasu, ale nie wiem czy wtedy nie wytworzy się w kaszy jakaś pleśń :/.
majczi Nov 13, 2012

kaszy nie należy myc czy prażyć by pozbyć się goryczy czy pleśni! To oznacza ze kasza nie nadaje się do jedzenia! Polecam kupować na targach czy w hurtowniach. Świeże i tanie (20 zl za 5 kg, a nie jak w sklepie 4 zl za 200g...)
~Miska Apr 17, 2012

Bardzo lubię kaszę jaglaną, ale nigdy jej nie prażyłam. Zalałam wrzątkiem i króciutko bulgotała, potem przykryłam pokrywką wyłączając podgrzewanie. Tak dochodziła.
~elzbieta Jan 27, 2012

Dobrze jest przepłukać zimną wodą kaszę jaglaną przed gotowaniem, a do gotowania oprócz wody dodać jeszcze 1/3 łyżeczki sproszkowanej witaminy C(najlepiej naturalnej). Ma to na celu wyeliminowanie pleśni, które znajdują się w zbożach. (źródło: "Kuracja życia" dr H.Clark))
~Katarzyna Puciłowska Dec 18, 2011

Gdzieś czytałam, że dzięki temu pozbywamy się goryczy.
Kiedyś faktycznie nie uprażyłam i nie była najlepsza, ale może to był po prostu wypadek przy pracy.
mater Aug 9, 2011

Prażenie kaszy ma sens wg wschodnik sztuk kuchennych, które zwracają uwagę na temperaturę pokarmów. Kasza jaglana sama w sobie jest chłodna, ale jak się ją upraży przed gotowaniem, to staje się ciepła i nie wychładza organizmu. (Nie znam się na tym szczególnie, przepraszam za dziwne tłuamaczenie.)
Jeśli prażenie ma jeszcze jakieś praktyczne znaczenie, to go nie znam. :)
sonnentau Aug 9, 2011

Ja nie prażę i gotuje mi się 15 a czasem nawet 10 min. Przepłukuję zimną wodą, później przelewam wrzątkiem a następnie do gara z wrzącą wodą.
sunflower_ren May 4, 2011

Żeby szybciej się ugotowała? Dla lepszego aromatu? Zgaduję, bo tylko raz, dawno temu, gotowałam bez prażenia i generalnie miałam problem z jej dogotowaniem - strasznie długo to trwało.
patrycccja May 3, 2011

Po co praży się kaszę?
lagatta May 3, 2011

Podziel się wrażeniami

Dodaj komentarz

Autor komentarza:*
Jeżeli jesteś już zarejestrowany/a:
Twój nick (login):
Twoje hasło:
Jeżeli nie masz konta:
Twój podpis:

Treść*:






 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas