Ryż czerwony z groszkiem i cebulą Typ diety: wegańska Popularny w krajach arabskich. Ja wzbogaciłam go groszkiem. Smakuje naprawdę wszystkim, w wersji solo, jak i z sałatką np. grecką, surówką z kapusty lub samym jogurtem. Możliwości jest wiele. Składniki: 1,5 szklanki ryżu dobrej jakości - najlepszy jest basmati
2 i mniej niż pół szklanki gorącej wody 2 łyżki czubate koncentratu pomidorowego 4 łyżki oleju cebula szklanka groszku - może być mrożony lub świeży sól i pieprz Przygotowanie:Ryż płuczemy w wodzie ze dwa razy minimum, odsączamy na sitku, w tym czasie kroimy cebule w kostkę i wrzucamy na rozgrzany olej w garnku, co to ryż będzie się gotował, i przesmażamy ze 3 minuty. Następnie dodajemy koncentrat i smażymy chwilkę, dokładamy ryż i groszek, mieszamy i przesmażamy wszystko razem jeszcze ze dwie minuty. Zalewamy gorącą wodą, przykrywamy i gotujemy około 10 minut, zmniejszamy ogień na minimum i gotujemy jeszcze kilka minut, wyłączamy palnik i zostawiamy ryż, aby doszedł - na około 15 minut. Po tym czasie odkrywamy i mieszamy znów zakrywamy i zostawiamy jeszcze na trochę. Gotowe! Tajnikiem udanego ryżu jest to, aby go nie mieszać ani stale nie odkrywać! Można ewentualnie zajrzeć czy wchłonął wodę przed wyłączeniem palnika. Smacznego ;-)
Przepis nadesłał(a):
oliwka-oliwka,
data dodania: 2012-09-18 Źródło: http://talerzrozmaitosci.blogspot.se/ Zdjęcia do przepisu: |