Składniki: 400 g pełnoziarnistej mąki pszennej
2 łyżeczki cynamonu 2 szczypty wanilii 200 g masła 200 g miodu 1 kg śliwek Przygotowanie:Masło roztopić, ostudzić. Mąkę (najlepiej świeżo zmieloną), cynamon i wanilię wymieszać, dodać masło i miód, zagnieść ciasto. Ciasto wstawić na 2 godziny do lodówki. Śliwki pokroić. Zimne ciasto podzielić na dwie części. Jedną - większą - pokruszyć na blaszce, ułożyć na nie śliwki i pokruszyć na wierzch resztę ciasta. Piec w 200°C ok. 25 minut. Dodatkowe wskazówki:Nie próbowałam, ale z innymi owocami pewnie tez smakuje. |