6 kotletów sojowych
3 małe cebule
3 łyżki oleju z pestek winogron
1/4 szkl. wody
5 łyżeczek octu jabłkowego
sól
Przygotowanie:
Kotlety sojowe namoczyć w gorącej wodzie. Gdy będą miękkie, odcisnąć z nich wodę, posypać 1/2 łyżeczki soli z obu stron i pokroić na połówki.
Cebule obrać i pokroić w drobną kostkę. W małym pojemniczku układać warstwami cebulę i kotlety sojowe, skrapiając octem i delikatnie soląc cebulę, zalać olejem wymieszanym z wodą. Zamknąć pojemniczek i wstawić go na 3 dni do lodówki.
Przepis nadesłał(a):
Shaera,
data dodania: 2008-03-24 Przepis własny autora.
Rewelka! Zmodyfikowalam trochę: namoczylam w bulionie z arkuszem alg, dorzucilam do marynaty ziele angielskie, liść laurowy i pieprz, warstwy przelozylam algami a całość jeszcze zalalam mieszanka oleju lnianego, octu jablkowego, syropu z agawy i wody. Ale bez tego przepisu pewnie bym się nie odważyła spróbować :) dzięki!
Dodawanie nowych komentarzy nie jest dostępne w wersji archiwalnej.