7739 przepisów wegetariańskich
w tym 4927 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ

Herbatka

Data ostatniego logowania: -
Napisz do użytkownika

Zdjęcia użytkownika [1]


Patatosalata (grecka sałatka ziemniaczana)

Najnowsze przepisy użytkownika [3]

  • Caprese dla ubogich
    autor: Herbatka dieta: wegańska
    Caprese to sałatka z wyspy Capri - klasyczne zestawienie plastrów mozzarelli, pomidorów, bazylii oraz oliwy z oliwek. Kiedyś miałam na nią straszną ochotę a w domu ani kawałka mozzarelli ani świeżej bazylii - za to mnóstwo młodych ugotowanych ziemniaczków, które zostały z obiadu. I tak powstała moja dość wolna interpretacja Caprese :-)
  • Syczuański makaron czyli "some like it hot" ;-)
    autor: Herbatka dieta: wegańska
    W kuchni syczuańskiej zakochałam sie z miejsca, gdy tylko w Pekinie podano mi jedną z tych ich piekielnie ostrych potraw. Kuchnia syczuańska ma taką "świętą trójcę" przypraw - świeży imbir, chili i czosnek - całość tworzy infernalną kompozycję, za którą oddałabym pół królestwa ;-) Zbieram więc teraz przepisy po całym świecie i o dziwo okazało się, że Chińczycy nie tylko jedzą wszystko, ale czasem także komponują potrawy wegetariańskie. Przepis podaję dzięki uprzejmości mojego znajomego bbbilly1326 z artystycznej społeczności zgromadzonej na vortalu http://www.wetcanvas.com Makron ten jest na tyle wyrafinowany, że zaryzykowałabym podanie go na przyjęciu; stanowi też znakomitą przekąskę do zabrania do pracy, bo nie trzeba go podgrzewać.

Najnowsze komentarze użytkownika [1]

Brokomole (zamiast guacamole) (wegańska)
hej Pat,
cieszę się, że smakowało - cukrem się nie przejmuj - cukier jest w ilościach symbolicznych i tylko po to, żeby brokuł kolorki zachował, ale jak gotujesz na parze, to zupełnie niepotrzebny, bo i tak kolor ma przepiekny. Ja jednak jako zawodowa diablica obstaje przy chili ;-))
Herbatka
Herbatka Jul 15, 2002


 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas