7746 przepisów wegetariańskich
w tym 4933 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ
<< powrót do przepisu

Bazylia mrożona w oliwie lub oleju (inne zioła też)

- Komentarze do przepisu -

dodaj własny komentarz   

Właśnie szukałam jakiegoś patentu na bazylię, bo mam ogromną kępę w ogródku. Z części zrobiłam pesto i myślałam zamrozić, ale to nie do wszystkiego się nadaje, bo do dań z pomidorami lepsza sama bazylia bez dodatków. Zrobię takie listki - pomysł super:)
~Jo Sep 25, 2020

Majczi nie każdy ma okno z odpowiednią ilością światła żeby bazylia rosła w zimę. U mnie w zimę po prostu marnieje.
krasnoluders May 30, 2016

Super pomysł!!! Zaraz idę robić taką bazylię. Dzięki z radę :)
~nadzia79 May 30, 2015

Ja też mam zachodnie okna, 2-3 godziny słońca po południu, a poza tym jak w grobie. Mniej więcej do końca sierpnia jeszcze jakieś nędzne ziółka rosły na balkonie, rozmaryn, tymianek, bazylia, lubczyk. Teraz już nie ma mowy, bo za zimno, a w domu za ciemno. Zamroziłam kupną bazylię właśnie w ten opisany sposób. Przedtem mroziłam w porcyjkach takich z silikonowej foremki do lodu, ale okazało się, że bazylia ma tak mocny aromat, że pomimo kilkukrotnego mycia foremki cokolwiek się w nią włoży pachnie bazylią. A ja w niej robiłam czekoladowe trufle... Ta metoda z paseczkami w folii bardziej mi się podoba. No i mniej miejsca zajmuje w zamrażarce. Koperek też tak zamroziłam.
~Marta Oct 21, 2014

można mieć okna do podłogi i nie mieć, gdzie postawić doniczki. próbowaliśmy hodować miętę w głębi mieszkania, rosną długie łodygi, praktycznie bez liści, szukają światła.
~isam Feb 4, 2014

No u mnie się nie da :) Nie wiem - okno zachodnie chyba... Moja już w tej chwili ma taki przyrost że szkoda gadać - zupełnie nie to co latem. Że nie wspomnę o ludziach, którzy żadnego chwasta nie utrzymają przy życiu ;) Wtedy najlepiej kupić ściętą bazylię na wagę lub doniczkę dobrze wyrośniętej i ciach.
Poza tym najlepsza bazylia, najbardziej aromatyczna jest wtedy, kiedy uprawiana jest w pełnym słońcu. Wtedy ma nawet takie malutkie pęcherzyki pełne olejków eterycznych :)
patrycccja Sep 28, 2013

takie pytanie z ciekawości - po co mrozić bazylię, skoro można ją uprawiać na oknie przez całą zimę?
majczi Sep 28, 2013

Podziel się wrażeniami

Dodaj komentarz

Autor komentarza:*
Jeżeli jesteś już zarejestrowany/a:
Twój nick (login):
Twoje hasło:
Jeżeli nie masz konta:
Twój podpis:

Treść*:


 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas