7739 przepisów wegetariańskich
w tym 4927 wegańskich
napisz do nas pomoc / FAQ
<< powrót do przepisu

Pyyyszne danie z kaszy gryczanej (z kostką sojową i fasolą)

- Komentarze do przepisu -

dodaj własny komentarz   

Chemię:) Ale otarłam się na innych studiach też o żywienie i dietetykę. Świetny pomysł z takim spisem.Pozdrawiam
ramirra Jun 25, 2010

Też tych "wynalazków" nie używam :) ale zrobiłam przegląd, bo do Puszki co i rusz ktoś dodaje coś z vegetą :/ W celu uświadomienia zrobię na vege.pl zestawienie tych wszystkich syfów, ze zdjęciami ich składu. Niech się naród edukuje ;)
A ty skąd posiadasz taka wiedzę? Studiowałaś chemię lub żywienie czy coś takiego?
patrycccja Jun 24, 2010

Vegety nie używam więc nie wiem.Z moich bulionów żaden nie ma inozynianu disodowego, a mam z cztery rodzaje w domu, ale racją jest, że staram się nie kupować w zwykłych sklepach.
W każdym razie wiem, że produkuje się go głównie przez chodowlę bakterii. Ale masz rację, że na food info jest napisane że częściej z mięsa...:/
ramirra Jun 22, 2010

Tak się składa że ostatnio zrobiłam przegląd wszystkich bulionów, veget itp. dostępnych w zwykłych sklepach - wszystkie oprócz jednego lub dwóch zawierają inozynian sodu... Wbrew temu co piszesz składnik ten jest robiony zazwyczaj z mięsa, w tym z ryb. Co prawda wiedzą chemiczną nie szpanuję, ale korzystam namiętnie z food-info.net, dlatego polecam www.food-info.net/uk/e/e631.htm Niestety nie możemy więc być tacy spokojni... Sorry.
patrycccja Jun 20, 2010

Inozynian disodowy jest zw. organicznym ale nie jest z ryb, guanylan disodowy może byc pozyskiwany z ryb ale również z glonów!(A nawet syntetycznie) Obydwa występuja bardzo rzadko, najczesciej w bulionach mamy glutaminian sodowy, który nie ma nic wspólnego z rybami!!!!Wiec z tymi bulionami spokojnie...i bez paniki. A Miki radze powtórkę z chemii:)
ramirra Jun 19, 2010

Miki, masz rację, większość bulionów warzywnych nie jest wege. Ale w w Polsce można już swobodnie dostać buliony (zazwyczaj nie polskie), które są nawet wegańskie. I to nie tylko w sklepach z wegetariańską żywnością - w Bomi np. są świetne buliony produkcji szwajcarskiej.
A jak ktoś chce to przecież może sam ugotować bulion z włoszczyzny i będzie jeszcze lepiej :)
patrycccja Aug 10, 2009

warzywny z gualanianem i izonianem disodowymi czyli z rybami :(
~miki Aug 9, 2009

Potrawa jak najbardziej wegańska. W końcu bulion jest warzywny !
~jw73 Jan 5, 2009

no ale to bardziej wegetariańskie niz wegańskie:( - no bo ten bulion w kostkach - w kazdym razie ja uzyłam bulionu wegetarianskiego (na bazie oleju) no i tez bylo pycha:D
~fatcat Feb 15, 2007

hmm, moja pierwsza wegetariańska potrawa jaką ugotowałem, trochę uboga w składniki ale bardzo smaczna, ja dodałem sera żółtego zaraz po ugotowaniu
~gecior Jan 20, 2007

Podziel się wrażeniami

Dodaj komentarz

Autor komentarza:*
Jeżeli jesteś już zarejestrowany/a:
Twój nick (login):
Twoje hasło:
Jeżeli nie masz konta:
Twój podpis:

Treść*:






 
© 2000-2018 puszka.pl | napisz do nas