Wegański śmietnik Typ diety: wegańska W książce Marty Obuch przeczytałam o cieście. Że niby najprostsze na świecie, czyli cos dla mnie. Znalazłam przepis w internecie, niestety, nie wiem gdzie, bo przepis rzeczywiście prosty. Postanowiłam dać dwa banany zamiast dwóch jajek. Wyszła pychota, chociaż mimo zmniejszenia o połowę ilości cukru ciągle bardzo słodkie. Składniki: 7 jabłek obranych i pokrojonych w kostkę
2 banany 0,5 szklanki cukru 2 szklanki mąki 2 łyżeczki proszku do pieczenia 1 łyżeczka sody 0,5 szklanki oleju 0,25 szklanki wody gazowanej garść rodzynek 3/4 szklanki orzechów włoskich 0,5 szklanki wiórków kokosowych 1 łyżka kakao Przygotowanie:Najpierw należy pokroić jabłka, zasypać cukrem i zostawić w misce, żeby nieco puściły sok. Potem rozdyźdać banany np. widelcem. Potem wrzucić resztę do miski, wymieszać łyżką, wrzucić na blachę, wyrównać powierzchnię i do piekarnika nagrzanego do 180 stopni (lub 160 z termoobiegiem) na 45 -50 minut. Dodatkowe wskazówki:Ciasto jest fajne, wilgotne, chrupie orzechami, mniam.
Przepis nadesłał(a):
hikora,
data dodania: 2018-02-11 Źródło: wzorowałam się na tym przepisie http://etrala.blogspot.com/2011/03/smietnik-ciasto-dla-leniwych.html |