Wegański śmietnik

.....
Typ diety: wegańska
W książce Marty Obuch przeczytałam o cieście. Że niby najprostsze na świecie, czyli cos dla mnie. Znalazłam przepis w internecie, niestety, nie wiem gdzie, bo przepis rzeczywiście prosty. Postanowiłam dać dwa banany zamiast dwóch jajek. Wyszła pychota, chociaż mimo zmniejszenia o połowę ilości cukru ciągle bardzo słodkie.


Składniki:

7 jabłek obranych i pokrojonych w kostkę
2 banany
0,5 szklanki cukru
2 szklanki mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 łyżeczka sody
0,5 szklanki oleju
0,25 szklanki wody gazowanej
garść rodzynek
3/4 szklanki orzechów włoskich
0,5 szklanki wiórków kokosowych
1 łyżka kakao

Przygotowanie:

Najpierw należy pokroić jabłka, zasypać cukrem i zostawić w misce, żeby nieco puściły sok. Potem rozdyźdać banany np. widelcem. Potem wrzucić resztę do miski, wymieszać łyżką, wrzucić na blachę, wyrównać powierzchnię i do piekarnika nagrzanego do 180 stopni (lub 160 z termoobiegiem) na 45 -50 minut.

Dodatkowe wskazówki:

Ciasto jest fajne, wilgotne, chrupie orzechami, mniam.
Przepis nadesłał(a):  hikora,  data dodania: 2018-02-11
Źródło: wzorowałam się na tym przepisie http://etrala.blogspot.com/2011/03/smietnik-ciasto-dla-leniwych.html