Słodki MUS owocowy bez słodzenia

.....
Typ diety: wegańska
Na fali politycznej potrzeby zwiększenia spożycia jabłek ;) bardzo polecam na drugie śniadania słodki mus z jabłek, bananów i soku z pomarańczy. Syn i mąż uwielbiają! :)


Składniki:

- 2 kg jabłek lub 1kg jabłek i 1kg gruszek
- 6-7 bananów
- 3-4 pomarańcze
- 2 woreczki brązowego ryżu
- cynamon

Przygotowanie:

Myjemy wszystkie owoce. Obieramy jabłka i banany i kroimy na mniejsze części wyrzucając gniazda z jabłek. Z pomarańczy wyciskamy sok.
Wszystko razem wrzucamy do garnka i doprowadzamy do wrzenia. Następnie "sciszamy ogień" i przykrywamy garnek pokrywką. Od czasu do czasu mieszamy. Owoce mają się powoli rozgotować.
W międzyczasie gotujemy ryż wg instrukcji na opakowaniu.
Gdy owoce rozmiękną doprawiamy do smaku cynamonem. Jak nie mamy cierpliwości czekać, aż z owoców zrobi się jednolity mus możemy dopomóc blenderem ;)
Na koniec dodajemy do owoców ryż i można zajadać :)
Pyszny zarówno na ciepło jak i na zimno :)
Przepis nadesłał(a):  Kociabanda,  data dodania: 2026-05-10
Przepis własny autora.