Zupa koperkowa

Średnia ocena:  ****½ [2]  | Komentarze [2]
Typ diety: lakto-wege

Składniki:

2 pęczki koperku
2 l wywaru z warzyw
2 łyżki mąki
2 łyżki oleju
1 szkl. śmietany
sól
sok z cytryny

Przygotowanie:

Do wywaru z warzyw dodać połowę posiekanego koperku, zagotować. Zupę podprawić zasmażką z mąki zrumienionej na patelni bez tłuszczu, oleju i śmietany, zagotować i przyprawić do smaku. Przed podaniem dodać resztę koperku.

Dodatkowe wskazówki:

Podawać z ziemniakami, lanym ciastem, ryżem, kostką grysikową, grzankami.
Przepis nadesłał(a):  Rena,  data dodania: 2000-12-19
Źródło: "Kuchnia wegetariańska po polsku", Zofia Wieczorek-Chełmińska, Polskie Towarzystwo Ekonomiki Gospodarstwa Domowego, Warszawa 1992

Zdjęcia do przepisu:

Zupa koperkowa

Komentarze:

sonnentau 2012-01-22
zignorowałam mąkę i olej, do bulionu dolałam samą śmietanę. dodałam marchewkę pokrojoną w talarki i makaron-muszelki. zupa wyglądała pysznie (ale tylko zaraz po zrobieniu - następnego dnia koperek poszarzał i nie było już tak kolorowo) i smakowała też pysznie (nawet z szarym koperkiem ;)).
anuszka 2012-06-27
przepyszna! ugotowałam z ziemniakami i marchewką w kostkę z mrożonki. dodałam mnóstwo koperku, natki pietruchy i podsmażonego na oleju szczypiorku. szkoda, że nie miałam pora, ale zupa jest obłędna!

Dodawanie nowych komentarzy nie jest dostępne w wersji archiwalnej.