Gotowane ciasto na herbatnikach

.....
Typ diety: lakto-wege
Dla osób które chcą zrobić ciasto, a nie potrafią piec, albo którym się bardzo spieszy.


Składniki:

<u>ciasto:</u>
20 paczek herbatników be be (rozmiarów oryginalnych - te małe znaczy się)
1 l mleka
1 szkl. cukru
1 szkl. kaszki manny
1 margaryna (np. 'Kasia')
1 cukier waniliowy

<u>polewa:</u>
10 g margaryny (np. 'Kasia')
3/4 szkl cukru pudru
3 łyż mleka
2 łyż ciemnego kakao
1 łyż mąki ziemniaczanej

Przygotowanie:

W prostokątnej formie do ciasta układamy 1 warstwę be be na dno.
Masę ciasta gotujemy mieszając 20 minut uważając by się nie przypaliła, po czym wlewamy na warstwę be be ułożoną na dnie blachy. Wyrównujemy powierzchnię łyżką i układamy wierzchnią warstwę be be.

Składniki polewy zagotować na niedużym ogniu (bez bąbelków) i polać wierzchnią warstwę be be. Odstawić do wystygnięcia.

Dodatkowe wskazówki:

Najlepsze jest na drugi dzień.
Przepis nadesłał(a):  pau,  data dodania: 2009-12-29
Źródło: ciocia