Gotowane ciasto na herbatnikach Typ diety: lakto-wege Dla osób które chcą zrobić ciasto, a nie potrafią piec, albo którym się bardzo spieszy. Składniki: <u>ciasto:</u>
20 paczek herbatników be be (rozmiarów oryginalnych - te małe znaczy się) 1 l mleka 1 szkl. cukru 1 szkl. kaszki manny 1 margaryna (np. 'Kasia') 1 cukier waniliowy <u>polewa:</u> 10 g margaryny (np. 'Kasia') 3/4 szkl cukru pudru 3 łyż mleka 2 łyż ciemnego kakao 1 łyż mąki ziemniaczanej Przygotowanie:W prostokątnej formie do ciasta układamy 1 warstwę be be na dno. Masę ciasta gotujemy mieszając 20 minut uważając by się nie przypaliła, po czym wlewamy na warstwę be be ułożoną na dnie blachy. Wyrównujemy powierzchnię łyżką i układamy wierzchnią warstwę be be. Składniki polewy zagotować na niedużym ogniu (bez bąbelków) i polać wierzchnią warstwę be be. Odstawić do wystygnięcia. Dodatkowe wskazówki:Najlepsze jest na drugi dzień. |