Składniki: margaryna
1 szkl. cukru kryształu 5 łyżek wody 2,5 szkl. mąki 5 jajek 2 łyżeczki proszku do pieczenia 2 łyżki oleju 2 budynie śmietankowe 1 litr mleka 1,5 kg jabłek (kwaśnych) Przygotowanie:Margarynę zagotować z cukrem i 5 łyżkami wody. Gdy masa wystygnie, dodać mąkę, jajka, proszek do pieczenia i olej. Obrać jabłka, pokroić je w plastry i położyć na 1/2 części ciasta. Ugotować budynie. Gorącym budyniem zalać jabłka. Na to położyć drugą część ciasta. Piec ok.40 min. w 180 st. C (ja piekę trochę dłużej).
Przepis nadesłał(a):
Rena,
data dodania: 2001-10-23 Źródło: grupa dyskusyjna pl.rec.kuchnia, autor: Anna Siudakiewicz Komentarze: 2008-02-29 bardzo dobre ciasto polecam:) Dodawanie nowych komentarzy nie jest dostępne w wersji archiwalnej. |