Łatwa zupa groszkowa z zielonym "makaronem" Typ diety: wegańska Zupkę wymyśliłam na potrzeby diety owocowo-warzywnej, jest bardzo lekka, ale można się najeść (najlepiej z dokładką :)) Bardziej pożywna mogłaby być z ziemniakami, a poza dietą - można ją wzbogacic np grzankami albo groszkiem ptysiowym. Smacznego :) Składniki: 1 l wody puszka groszku (450 g) dwie marchewki 1 średnia cebula mały kawałek selera kilka mięsistych liści sałaty (~ dwa na porcję) sól Przygotowanie:Wodę posolić (ok. pół łyżki), postawić na gazie, a tymczasem: marchewkę i seler obrać i pokroić dość grubo, odsączyć groszek, cebulę obrać z wierzchnich warst i położyć bezpośrednio na mały gaz, obracając, aż zwęgli sie skórka, a cebula trochę zmięknie, obrać to, co się zwęgliło. Warzywa gotować ok. 30 min., przetrzeć przez sito albo zmiksować. Ja już więcej nie doprawiam, zostawiam takie delikatne, ale można pewnie poszaleć z różnymi ziołami. Teraz zabrzmi dziwnie, ale: sałatę kroimy w paski i używamy jako makaronu - wrzucając zawsze świeżą do talerza i zalewając niezbyt gorącą zupą. Smacznego :) Dodatkowe wskazówki:Myślę, że liście sałaty powinny być naprawdę grube i świeże, żeby zachowały formę w ciepłej zupie. |