Składniki: <u>placki:</u>
2 łyżki sztucznego miodu 2-3 łyżki cukru 8 łyżek mleka sojowego 5 dag margaryny 1,5-2 szklanki mąki 1 łyżeczka sody <u>cytrynowa masa budyniowa (krem):</u> 2 szklanki mleka sojowego 2,5 łyżki mąki pszennej 2,5 łyżki mąki ziemniaczanej cukier waniliowy trochę esencji rumowej lub innej sok z 1-2 cytryn cukier 25 dag margaryny ew. owoce i czekolada do przyozdobienia Przygotowanie:Placki: Wszystkie składniki oprócz mąki i sody rozpuścić razem, lekko ostudzić (TYLKO NA TYLE, ŻEBY NIE PARZYŁO RĄK). Wlać to do mąki rozmieszanej z sodą (uważać! dać najpierw 1,5 szkl., a potem dodawać po trochu resztę mąki w miarę potrzeby) i zagnieść miękkie elastyczne ciasto. Rozwałkować cieniuteńko i wycinać krążki wielkości spodu tortownicy. Ponakłuwać widelcem. Piec krótko na jasnozłoty kolor. Masa (krem): Z mleka sojowego, mąki pszennej i ziemniaczanej ugotować budyń. Gdy zacznie gęstnieć - miksować, żeby nie było grudek. Dodać cukier waniliowy, trochę esencji rumowej lub innej. Dodać sok z 1 lub 2 cytryn, zmiksować, dodać cukru do smaku - ma być zdecydowanie kwaskowate. Wystudzić, co chwila miksując, żeby nie zrobił się kożuch na wierzchu. Do zimnej masy dodawać po kawałku margarynę, zmiksować na jednolitą masę. Posmarować placki w tortownicy, odstawić na noc do lodówki. Na wierzch można dać owoce i czekoladę.
Przepis nadesłał(a):
anonimowy,
data dodania: 2004-06-18 Źródło: moja przeróbka tatarskiego przepisu przywiezionego z Krymu |