puszka.pl - pysznie!

Wykwintne trufle czekoladowe

Pyszne i naprawdę pięknie wyglądające trufle kakaowe, które można dowolnie modyfikować :) Ich przygotowanie jest trudne, gdyż bardzo trudno wyczuć odpowiednią konsystencję masy do lepienia. Ale są naprawdę warte zachodu.


Rodzaj diety: wegańska

Składniki:

- 5 czekolad gorzkich koniecznie z Carrefoura (bo są słodkie) lub mlecznych sojowych
- niestety na oko mleko sojowe LUB również na oko margaryna wegańska
- olejek rumowy
- cukier puder
- migdały obrane ze skórki lub inne orzechy, które lubicie

Przygotowanie:

Czekoladę łamiemy na kostki i rozpuszczamy w wodnej kąpieli - rozpuśćcie TYLKO 4,5 tabliczki - resztę zostawcie. Do rozpuszczonej czekolady dodajemy mleko sojowe lub margarynę, żeby masa była rzadka i do smaku olejek rumowy oraz cukier puder. Trudno wyczaić odpowiednią konsystencję.

Masę trzeba wstawić do lodówki i kiedy już prawie stężeje wyjmujemy i rękoma lepimy kulki, w które wciskamy nasze migdały lub orzechy i obtaczamy trufle w kakao, płatkach migdałowych, mielonych orzechach, wiórkach kokosowych czy w czym chcemy. I z powrotem do lodówki, żeby zrobiły się z tego trufle, które można brać do ręki i jeść jak cukierki.

Jeżeli masa jest zbyt rzadka garnek z masą znowu dajemy do wodnej kąpieli, rozpuszczamy jeszcze raz i zagęszczamy pozostałą czekoladą. W przypadku gdyby masa była za twarda robimy to samo tylko dodajemy mleko lub margarynę.
Nadesłał(a) LalaAla, dnia: Dec 11, 2011
Źródło/autor przepisu: Przekazywane z rak do rąk.

Twoje zapiski: