puszka.pl - pysznie!

Kakaowo-bananowe mleko owsiane (napój)


Rodzaj diety: wegańska

Składniki: dla 8 osób

szklanka płatków owsianych
40 migdałów
20 daktyli
laska wanilii
dwa duże dojrzałe banany
dwie łyżeczki kakao
6 szklanek wody

Przygotowanie:

Migdały namoczyć w ugotowanej zimnej wodzie na 1,5h, daktyle również namoczyć w szklance zimnej ugotowanej wody 1,5h. Obie czynności wykonać przed gotowaniem owsianki.

2 szklanki wody zagotować, na wrzątek wrzucić laskę wanilii, gotować ok. 2 minut, następnie wsypać szklankę płatków owsianych i ugotować (5 minut). Po ugotowaniu owsiankę odstawić do ostudzenia, wyciągnąć laskę wanilii przeciąć w połowie i wyskrobać zawartość (pesteczki) i połączyć z jeszcze gorącą owsianką.

Wodę, w której moczyły się migdały, wylać. Migdały opłukać, obrać ze skórki. Daktyle wraz z wodą przenieść do wysokiego naczynia, wrzucić do nich obrane banany, kakao, wszystko zmiksować do uzyskania gładkiej masy, dodać szklankę wody i jeszcze zmiksować. Po wystudzeniu się owsianki dodawać ją stopniowo do wcześniej otrzymanej mieszanki. W miarę jej dodawania i gęstnienia uzyskanej masy dodawać po pół szklanki wody aż do zużycia całości owsianki i wody przewidzianej w przepisie.

Po dokładnym zmiksowaniu wszystkich składników przelać do słoików, wstawić do lodówki i schłodzić. Przed spożyciem wstrząsnąć.

Wskazówki i uwagi:

Przechowywać nie dłużej niż 7 dni od chwili przygotowania.
Nadesłał(a) HdZi, dnia: Jan 9, 2010
Przepis nie został skopiowany z żadnej publikacji, papierowej ani elektronicznej.

Twoje zapiski: