puszka.pl - pysznie!

Pożywny sos pomidorowy z granulatu a'la spaghetti bolognese (świetny w góry)

Rewelacyjnie sprawdza się na wycieczkach z plecakami i namiotami - szczerze mówiąc na taką właśnie okoliczność został wymyślony. Zdał egzamin w górach, na ognisku oraz w warunkach, gdzie nie można rozpalać ogniska i trzeba się zadowolić gotowaniem na palniku. Z granulatu, bo jest bardzo lekki. Do tego ryż lub jakaś kasza (może być kus-kus, polecam go głównie w warunkach, gdzie możemy gotować wyłącznie na palniku) lub nawet makaron, jeśli ktoś woli, i mamy ciepłą, pożywną wyżerkę.


Rodzaj diety: wegańska

Składniki: dla 2 osób

* granulat sojowy - 50g czyli 1/3 opakowania (lub trochę więcej, jeśli robi się trudne i wyczerpujące trasy)
* sos/przecier/koncentrat pomidorowy lub sos do spaghetti (jeśli maszerujemy z plecakiem, to koniecznie w torebce, np. Fix Knorra)
* sól
* pieprz zwykły lub ziołowy
* ew. mieszanka ziół, jarzynka lub warzywa suszone (liofilizowane), czosnek (lepiej mieć różne przyprawy i zmieniać każdego dnia, albo szybko się znudzi)
* ew. warzywa typu cukinia/ bakłażan/ kabaczek, papryka, pomidory, cebula (jeśli są dostępne)

Przygotowanie:

Ryż (lub co tam mamy) ugotować w osolonej wodzie. Do drugiego gara lub menażki (lub do tego samego, po ugotowaniu ryżu) wrzucić granulat, sos pomidorowy, wlać trochę wody. Sos nie może być za gęsty. Warzywa umyć, pokroić wg fantazji i upodobania, dodać do reszty.

Wszystko razem gotować, aż warzywa będą miękkie. Przyprawić do smaku czym się ma, przy czym sól jest raczej nieodzowna.

Wskazówki i uwagi:

Jeśli zamierzacie dłużej się tym żywić, to warzywa są naprawdę koniecznie. Po kilku dniach bez nich można po prostu sfiksować - sprawdzone na własnej skórze ;) Nie można też jeść tego codziennie, bo później przez całe lata nie będziecie mogli patrzeć na granulat ;D
Nadesłał(a) patrycccja, dnia: Jul 14, 2000
Przepis nie został skopiowany z żadnej publikacji, papierowej ani elektronicznej.

Twoje zapiski: