puszka.pl - pysznie!

Tortilla meksykańska (placki)

Przepis kuchni meksykańskiej.
Współczesna kuchnia meksykańska powstała z połączenia tradycji rodzimej kuchni indiańskiej i wpływów kuchni hiszpańskiej zapoczątkowanych w okresie kolonizacji Meksyku. [...] Ale najpopularniejsze w Meksyku są "dania od ręki", antojitos, które Meksykanie jedzą o każdej porze dnia na ulicy, na placach targowych, w bramach domów i w parkach. Są to kukurydziane placki tortillas z różnorodnym nadzieniem, przygotowywane na oczach kupujących. Tortillas są chlebem, talerzem i łyżką. Zwinięte w rulonik, z uprzednio przygotowanym nadzieniem, spożywa się je wraz z zupą lub warzywami.Rodzaj diety: lakto-wege

Składniki:

300g mąki kukurydzianej
150g mąki pszennej
100g margaryny
sól
olej do smażenia

Przygotowanie:

Z obu rodzajów mąki, tłuszczu i wody zagnieść ciasto. Dobrze je wyrobić, podzielić ciasto na kawałki wielkości jajka i zostawić na kilkanaście minut.

Ciasto rozwałkować na placki wielkości talerzyka deserowego i smażyć na patelni posmarowanej tłuszczem, jak naleśniki.

Wskazówki i uwagi:

Podawać zawinięte (podobnie jak naleśnik lub, żeby było wygodniej jeść, jak otwartą kopertę) z dowolnie wymyślonym nadzieniem, np. sosem pomidorowym, różnymi warzywami i fasolkami (czerwona fasola jest najbardziej charakterystyczna dla kuchni meksykańskiej, ale inne też są super).
Razem z warzywami można wrzucić do środka zieleninę albo kiełki. Mogą też być warzywa duszone.
Nadesłał(a) pat, dnia: May 24, 2000
Źródło/autor przepisu: na podstawie przepisu z Archiwum kulinarnego Eryka (strona już nie istnieje)

Twoje zapiski: